Staršie žiačky

13. kolo

VK Prievidza - TJ Slavia TU Zvolen  1:3 (-23,22,-23,-22)  a  3:0  (22,22,14)

Zostava: Brezániová , Zasidkovych, Schnírerová , Satrapová, Gálová, Komisková (Vaneková, Greschová , Jurenková, Valentínová )...

Vstup do zápasu nám laxným prístupom ušiel a počas celého prvého zápasu sme sa len viezli v šetrenom móde. Super to využil a zaslúžene vyhral. Po prestávke sme sa ako tak s koncentrovali a začali prevyšovať plusové body nad mínusovými a výsledkom bolo naše víťazstvo . Stále nám chyba agresivita ( či už na útoku , alebo na podaní )...

12.kolo

MŠK Žiar nad Hronom - VK Prievidza 0:3  (-14,-15,-18)    a    0:3 (-10,-18,-13)

Zostava: Greschová, Valentínová, Satrapová , Zasidkovych , Schnírerová , Kokindová (Brezániová , Vaneková ).

Ďalšie dve víťazstva do zbierky. Výsledok nás teší. Proti bojovnému (oslabenému PN-ky) súperovi náš výkon síce stačil, ale stále robíme veľa nevynútených chýb. Systém hry sa zlepšuje, len sa musíme naučiť hrať (bojovať) o každú jednu loptu. V neposlednom rade ďakujeme aj fanúšikom (oboch táborov) za fantastickú atmosféru a fair-play povzbudzovanie, klobúk dole.

11. Kolo

VK Prievidza - VK Orava Dolný Kubín 3:0 (9,17,6)  a 3:1 (5,18,-23,11)

Zostava: Vaneková, Schnírerová , Satrapová , Zasidkovych , Valentínová, Gálová (Brezániová , Greschová , Hubová, Kokindová , Komisková , Jurenková).

Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre , držali sme servis a dobre sme bránili. V druhom sete sme sa nevyvarovali chýb, ale náskok sme si udržali.
V druhom zápase prišlo po 1 sete uspokojenie, čo super zlepšenou hrou naplno využil v 3. sete, prispeli sme k tomu zbytočnými chybami hlavne na servise. Následne sme sa vrátili k našej hre a zápas dotiahli do víťazného konca.

10.kolo

VK Slovan Rimavské Sobota - VK Prievidza      0:3 (-13,-10,-5)   a    0:3 (-14,-6,-19)

Zostava : Vaneková , Gálová , K, Zásidkovych , Satrapová, Schnírerová (Hubová, Brezániová , Greschová)

Po Vianočnej pauze sme sa vrátili víťazne do zápasového kolotoča 2. časti. Mali sme jednoznačne navrch, aj keď sa v našej hre vyskytovali chyby. Na ich odstraňovaní musíme ešte popracovať.

9.kolo 16.12.2017

MVK Detva - VK Prievidza 3:2 (-20,18,22,-23,9) a 0:3 (-18,-22,-21)

Naše trápenie žiaľ pokračovalo v ďalšom zápase - bezzubý útok a množstvo chýb na oboch stranách znamenali síce vyrovnaný priebeh, ale stále bojujeme sami proti sebe. O trochu zlepšený výkon v druhom zápase znamenal 3 bodový zisk. Čo je pozitívom, že sme sa prehratom teibrejku dokázali ako-tak zmobilizovať a hrať volejbal.

8.kolo   9.12.2017

VK Prievidza - MVK Poltár 3:1 (18,21,-19,12) a 1:3 (18,-20,-24,-25)

Po dvojvíkendovej odmlke sme konečne hrali. Podľa tabuľky sa očakával vyrovnaný boj, čo sa aj potvrdilo. V prvom zápase sme boli lepší havne na podaní a v útočnej činnosti, čo bolo rozhodujúce. V druhom zápase nepochopiteľný výpadok po prvom sete, keď sme sa prispôsobili hre súpera, ktorý výborne bránil. Prestali sme útočiť a prehadzovali sme lopty zadarmo, čo sa nám v dvoch koncovkách vypomstilo....

7.kolo

VK Prievidza - TJ Mladosť Považská Bystrica  3:2  (17,18,-22,-7,7)   a   3:0 (12,18,12)

Hlavne prvý zápas nás preveril po taktickej stránke. Nemôžeme si však dovoliť výpadky vo výkonoch. Klobúk dole ako sa baby zomkli po prehratom 4 sete. Vrátili sme sa k svojej hre a mali aj další zápas pod kontrolou, zaslúžene sme zvíťazili.

6.kolo

VK Prievidza - Tatran Banská Bystrica 3:0 (9,13,13)   a   3:0 (22,8,19)

,,Povinné” víťazstvá. Najväčším rozdielom v oboch zápasoch bol servis, dominovali sme aj v dalších herných činnostiach ,ale stále máme veľké rezervy - šetríme sa. Po minulotýždňovej prehre sme sa dúfam víťazne naladili do dalších ťažkých bojov.

5.kolo

TJ Lokomotíva Čadca - VK Prievidza   3:0 (19,10,14)   a  3:0 (18,12,22)

Do zápasu sme vstúpili veľmi ustráchane a s prílišným rešpektom. Príliš veľa našich vlastných chýb len dopomohlo výborne hrajúcemu súperovi k vyhrám. Chýbala nám iskra a bojovnosť. S takýmto prejavom sa ide už len ťažko na ihrisko a nie to ešte bojovať o čelo tabuľky. Presne takýchto súperov potrebujeme, ak sa chceme posúvať v pred. Verím, že nás to nakopne správnym smerom.

4. kolo

TJ Slávia TU Zvolen - VK Prievidza    0:3 (-14,-22,-18)   a   0:3 (-18,-13,-18)

R .Kašša : "Výhra teší, ale stále musíme na sebe pracovať a hlavne sa vyvarovať zbytočných chýb. Potrebujeme sa naučiť hrať agresívnejšie (tvrdo na víťazstvo)."

3.Kolo

VK Prievidza – MŠK Žiar nad Hronom B   3:0 (16,23,18)    a    3:0 (17,18,21)

Ďalší domáci zápas sľuboval vyrovnaný priebeh (bitka o priebežné 1. miesto). Popasovali sme sa s húževnatým súperom veľmi dobre (hlavne druhý set prvého zápasu, keď sme doťahovali 6 bodové manko). Boli sme lepší na podaní, útoku a bojovnosti v poli.

2.Kolo

VK Orava Dolný Kubín – VK Prievidza       0:3 (-15,-11,-7)    a    0:3 (-9,-9,-8)

Po ceste k neznámemu súperovi sme nenechali nič na náhodu. Od začiatku sme diktovali tempo hry a boli sme lepším družstvom v obidvoch zápasoch. Priviezli sme si späť 6 bodov.

1.Kolo

VK Prievidza – VK Slovan Rimavská Sobota   3:0 (9,11,9)   a   3:0 (9,11,21)

R.Kašša : " Dievčatá nastúpili do zápasu trošku opatrne, ale postupnou hrou tlačili súpera hlavne podaním. Veľký rozdiel bol aj v počte nevynútených chýb. Po zložení poslednej lopty sme sa zaslúžene tešili s prvých víťazstiev a zo zisku 6 bodov."