B , muži, výsledky

Súpiska "B"  tím 2017/2018

Výsledky :

1. kolo:  VK Prievidza B - ŠK Komjatice  0:3 (-14,-23,-16)   a  0:3 (-10,-19,-22)

VK Prievidza B: Detko J.S., Čavojský J., Jánoš A., Štepánek F., Matuška E., Krajč J., libero: Detko A.D. (Kudra P.)

Dnes proti Komjaticiam to bola celkom dobrá hra z našej strany na to v akom zložení sme hrali. Mrzieť nás musí začiatok prvého zápasu. To čo sme si predsavzali sme nenaplnili. Boli sme nedôrazní a nepresní. Od druhého setu sme už hrali slušný volejbal. Nevyhli sme sa občasným výkyvom, ale to je ešte pre naše mladé hlavy prirodzené, pracujeme na tom, aby sme to zlepšili.

Dnes sme celkom slušne bránili v poli, dobre podávali. Niektoré sety vyznievajú jednoznačne pre súpera, ale aj v týchto setoch sme boli neustále v hre. Niektorým loptám na útoku chýbali centimetre a súper svojou skúsenosťou výužival naše slabé miesta na bloku.

Veľmi ma teší, že chalani bojovali až do samého záveru. M.Šimo

1. kolo: VK Prievidza B - VK Nové Mesto /Váhom   0:3 (-6,-17,-20) a 0:3 (-17,-20,-19)  ....žiaľ  info nemáme......

16. kolo: 28.jan. 2018      VO AC UNIZA Žilina - VK Prievidza B   3:0 (13,15,19)  a  3:1 (-21,21,14,13)

VK Prievidza B: Kudra M., Čavojský J., Jánoš A., Štepánek F., Krajč M., Horňák S., liberá: Krajč J., Šimo M.
   Na prvý zápas proti vedúcemu družstvu sútaže, sme nastúpili pod ťarchou dvoch zbytočne prehratých zápasov s Trnavou. Opäť sme začali nekoncentrovane, bez sebavedomia a chuti. Samozrejme, že technické nedostatky v našej hre nám zväzovali ruky, ale aj napriek nim, väčšina našich chýb vznikala v hlavách. Je to o to zarážajúcejšie, že druhý zápas proti tomu istému súperovi a na našej strane len z jednou zmenou, bol jeden z našich najlepších výkonov v tejto sútaži.
   Zlepšili sme príjem podania, ale hlavne sme zmenili prístup k zápasu a nachádzali sme stratenú sebadôveru. A to nám prinieslo víťazstvo v prvom sete. Druhý bol vyrovnaný. Mali sme dobrú pozíciu pred koncovkou, viedli sme 20:18. Potom prišiel sporný verdikt rozhodcu, stratili sme koncentráciu a súper získal 4 body v rade. Dostal sa do vedenia a aj napriek našej obrovskej snahe a bojovnosti sme nedokázali skóre otočiť. Ďalšie sety mal už súper vo svojej réžii, dokázal veľa lôpt ubrániť a následne premienať protiútoky na body.
    Áno, máme mladých hráčov, menej skúsených, ale vnútornú motiváciu musí nachádzať každý sám. To robí hráča hráčom. V každom zápase, v hociakej zostave.

15. kolo:      VK Prievidza - HIT TRUNI Trnava      0:3 (-18,-21,-24)  a   0:3 (-16,-15,-10)

VK Prievidza B: Čavojský J., Štepánek F., Jánoš A., Krajč M., Horňák S., Matuška E., libero: Krajč J.

Dnes nekomentujem, odohrané ďaľšie kolo v zostave takej akej .... zostáva ešte 6.

1. kolo:     VKP Bratislava B - VK Prievidza B         3:0  (11,23,16)   a   3:0  (24,21,20)

VK Prievidza B : Detko J.S., Čavojský J., Jánoš A., Štepánek F., Krajč. M., Horňák S., libero: Detko A.D. (Krajč J.)

V ďalšom kole 1. ligy sme sa predstavili v s našim mladým družstvom v Bratislave. V prvom zápase sme nepredviedli to, čo už vieme. Nastúpili sme na zápas nekoncentrovaní, produkovali sme veľké množstvo nevynútených chýb. Nevedeli sme sa vysporiadať so servisom súpera.

V druhom zápase sme sme vložili do hry viac srdca a hneď sa to odrazilo v skóre. V záveroch setov nám chýbalo viac skúseností, preto si súper nedal zobrať ani set a zaslúžene vyhral oba zápasy.

13.kolo:   VK Prievidza "B" - VKP Bystrina SPU Nitra "C"    0:3 (-12,-17,-14)  a   0:3 (-17,-19,-14)

Nastúpili za VK Prievidza B: Detko J.S., Kudra M., Štepánek F., Jánoš A., Krajč M., Matuška E., libero: Detko A.D. (Čavojský J., Krajč J., Horňák S.)

Po prestávke sme odohrali kvalitné stretnutia so silným týmom Nitri, ktorý vystužili štyria hráči širšieho extraligového družstva. Hlavne pre prvý zápas bolo charakteristické vysoké nasadenie a koncentrácia na oboch stranách. Na technicky vyzretejšie, staršie a skúsenejšie družstvo Nitri sme nestačili, ale dostávali sme sa do výmen a v niektorých momentoch sme trápili súpera. Mrzia ma  niektoré nepremenené protiútoky po "loptách zadarmo" a po našej obrane.

V druhom zápase už tempo trochu opadlo k čomu prispeli aj striedania na oboch stranách. Nevydržali sme v koncentrácii, čo sa prejavilo na našej horšej prihrávke. Taktiež sme sa už toľko netriafali do servisu. Napriek tomu hodnotím tento dvojzápas pozitívne. M.Šimo

1. kolo: MVK Magnezit Revúca - VK Prievidza B   3:0 (11,12,11) a 3:0 (22,11,8)

VK Prievidza B: Detko J.S., Jánoš A., Krajč M., Horňák S., Čavojský J., Matuška E., libero: Detko A.D. (Krajč J.)

Zápasy proti kvalitnej Revúcej sme odohrali vo veľmi mladej zostave, resp. v málo skúsenej. Neboli s nami ani smečiari Maťo Kudra (extraligové povinnosti) a Filip Štepánek (choroba). Hoci oba výsledky vyzneli veľmi lichotivo pre domácu Revúcu, chalani bojovali a hrali so súperom od prvej do poslednej lopty. A Revúčanom slúži ku cti, že nevypustili žiadny moment v priebehu ochoch zápasov a hrali naplno.

My sme mali slabši prvý set prvého zápasu a potom posledný v druhom. Som rád, že sa chalani nezľakli zodpovednosti, uvedomili si, že nemôžu vypustiť s takýmto súperom ani okamih. Napriek skúsenostiam súpera a jeho rýchlej hre sme dokázali viackrát ubrániť, chýbal nám však väčší dôraz v útoku na to, aby sme dokázali bodovať z protiútoku.

Každopádne to bolo pre mňa pozitívne dvojstretnutie, objavili sa v hre niektoré prvky, ktoré znamenajú krok vpred.

11. kolo: Prievidza mala voľno

10.kolo :  COP Volley Trenčín B - VK Prievidza B    3:0 (17,13,22)  a   3:0 (13,9,21)

1. kolo: VK Prievidza B - ŠV  Tatran B. Bystrica     2:3 (-14,-20,19,13,-10)3:2 (23,22,-16,-20,13)

VK Prievidza B: Čavojský J., Kudra M., Štepánek F., Krajč M., Krajč J., Matuška E., libero: Ivanka J., (Štepánek F., Šimo M.)

Konečne sme prerušili sériu prehrier a dočkali sme sa aj prvého víťazstva v 1. lige mužov. Mohli byť dve. Škoda. Trochu sme sa v rozhodujúcich chvíľach trápili s presnosťou na prihrávke a nahrávke. Opäť sme neboli dôrazní v medzihre a mali sme limity, ktoré dokázal súper čiastočne využiť vo svoj prospech. O to cennejší je ten dnešný vyhratý desiaty set a tým aj druhé stretnutie. M.Šimo

1. kolo: VK Spartak UJS Komárno - VK Prievidza B      3:0 (18,15,19),    3:0 (11,7,14)
  1. kolo:  ŠK Komjatice - VK Prievidza B       3:0 (16,12,19),  3:1 (18,15,-26,18)

VK Prievidza B: Čavojský J., Štepánek F., Štepánek P., Kudra M., Matuška E., Horňák S., liberá: Šimo M., Jánoš A. (Krajč J., Krajčík A.)

V dnešných stretnutiach 1. ligy mužov sme nastúpili proti Komjaticiam. Tie sa pohybujú na spodnejších miestach tabuľky, ale dnes podali veľmi dobrý výkon. Boli oproti nám vyváženejší na všetkých postoch, boli dobre ogranizovaní. Z čoho pramenila ich dobrá obrana, najmä na sieti. My sme sa v oboch zápasoch veľmi tažko presadzovali proti tejto obrane, nevedeli sme si vytvoriť prekvapujúcejšie situácie, nefungovali nám side-outy, tiež sme nedokázali využiť situácie v medzihre, ktoré nám súper ponúkol. Taktiež sme nehrozili veľmi naším podaním. Mierne zlepšenie nastalo až v treťom sete druhého zápasu. Tento set sme nakoniec v koncovke zvládli. Vo štvrtom sete sme mali výpadok na prihrávke a ten rozhodol, že súper zaslúžene vyhral aj druhý zápas.Trochu som sklamaný s mentálnym nastavením niektorých hráčov, čo potom nevyznelo dobre aj v rámci tímu. Určite sme sa mohli dnes naučiť viac. M.Šimo

1. kolo: VK Nové Mesto n. Váhom - VK Prievidza B    3:0 (12,23,24),  3:0 (24,17,18)
  1. kolo: VK Prievidza B - VO AC UNIZA Žilina           0:3 (-9,-8,-7),    0:3 (-21,-16,-16)
  1. kolo: HIT truni Trnava - VK Prievidza B                  3:1 (16,21,-20,23)    3:1 (18,-23,19,19)

3.kolo  VK Prievidza "B" - VKP Bratislava "B"         1. zápas: 0:3 (-20,-14,-22)      2. zápas: 0:3 (-17,-24,-11)

VK Prievidza: Detko J.S., Štepánek F., Jánoš A., Krajčík A., Matuška E., Čavojský J., libero: Detko A.D. (Halaška J., Krajč J., Štepánek P.)

Opäť sme podali s mladým družstvom solídny výkon, už bolo menej rešpektu ako v Nitre, naopak bolo viac taktických a systémových chýb, ktorých by malo byť  určite menej. Súper mal jednoznačnú výškovú prevahu, ľahšie sa presadzoval v útoku a naša obrana, najmä na sieti, zaostávala. Škoda druhého setu v druhom   zápase.   M.Šimo

2.kolo:   VK Bystrina SPU Nitra "C" - VK Prievidza "B"     1. zápas:  3:0   (17, 26, 23)    2. zápas:  3:1   (19,-16,22,24)

VK Prievidza: Kudra M., Štepánek F., Slobodník E., Jánoš A., Matúška E., Detko J.S., libero: Detko A.D. (Čavojský J.)

Dnešné dvojstretnutie sme odohrali takmer kompletne v kadetskom zložení, pomohol junior Maťo Kudra. Na strane Nitri bolo tých juniorov o niečo viac, aj keď tí     najlepší im chýbali.
    Pre oba zápasy bolo charakteristické veľké množsvo nevynútených chýb na jednej aj druhej strane, ktoré pramenili z nízkej koncentrácie najmä na strane Nitri.      Naši chalani sa zo začiatku nevedeli vysporiadať s priestorom haly, viacerí z nich v nej nastúpili prvýkrat. Tiež sme začali s nedostatočným dôrazom vo       všetkých herných činnostiach. V druhom sete sme sa zbavili prílišného rešpektu a hra sa začala vyrovnávať. Škoda koncoviek druhého a tretieho setu, kde sme boli opäť málo dôrazní a chýbala nám odvaha v rozhodovaní.
    Druhý zápas mal podobný priebeh ako tem prvý, akurát sa nám podarilo získať druhý set vďaka nášmu zlepšenému servisu. Opäť sme však nezvládli koncovky  setov, čo nás stálo lepší výsledok. Napriek tomu verím, že chalani zistili, že sa dá hrať s každým a dodá im to chuť a motiváciu do ďalších zápasov.    M.Šimo

1   VK Prievidza B - AVK Magnezit Revúca      1 : 3 (-20, 25,-19,-20),  0 : 3 (-14,-13,- 25)